ACC 100 таблетки - официални * инструкции за употреба

ACC 100: инструкции за употреба и прегледи

Латинско наименование: ACC 100

Код ATX: R05CB01

Активна съставка: ацетилцистеин (ацетилцистеин)

Производител: Hermes Pharma (Австрия), Salyutas Pharma GmbH (Германия)

Актуализация на описанието и снимката: 22.11.2018

Цени в аптеките: от 165 рубли.

АСР 100 е муколитично средство за отхрачващо действие.

Форма и състав за освобождаване

Лекарствена форма на АТЦ 100 - ефервесцентни таблетки: кръгла, плоско-цилиндрична, бяла, с аромат на къпина, възможен е лек серен мирис (4 бр. В ленти, в картонена връзка 15 ленти; 20 бр. В пластмасови тръби, в картонена връзка 1 тръба: 25 броя в пластмасови тръби, в картонена връзка 2 или 4 епруветки).

Съставът на една таблетка:

  • активна съставка: ацетилцистеин - 100 mg;
  • Спомагателни компоненти: натриев бикарбонат, аскорбинова киселина, безводна лимонена киселина, натриев захаринат, натриев безводен карбонат, натриев цитрат, манитол, безводна лактоза, аромат на къпина "В".

Фармакологични свойства

фармакодинамика

Ацетилцистеинът е производно на аминокиселината цистеин. Ефектът на лекарството се обяснява с неговата способност да разрушава дисулфидните връзки на мукополизахаридните вериги и да причини деполимеризация на мукопротеините на храчките, в резултат на което вискозитетът на храчките намалява.

Ацетилцистеинът има муколитичен ефект: поради прякото въздействие върху реологичните свойства на храчките улеснява изхвърлянето му.

Поради способността на реактивната сулфхидрилна група (SH-група) на ацетилцистеин да се свързва и неутрализира оксидиращите радикали, лекарството има антиоксидантно свойство. По този начин, той повишава защитата на клетките от вредното въздействие на свободно-радикалното окисление, което е характерно за интензивна възпалителна реакция.

В допълнение, ацетилцистеинът подобрява синтеза на глутатион, който е важен компонент на химическата детоксикация и антиоксидантната система на организма.

С профилактична употреба на лекарството намалява честотата и тежестта на обострянията на хроничния бронхит и кистозната фиброза.

Фармакокинетика

След перорално приемане на ACC 100, ацетилцистеинът се абсорбира бързо; метаболизират в черния дроб, за да образуват цистеин (активен метаболит), цистин, диацетилцистеин и смесени дисулфиди. Поради ясно изразения ефект на първото преминаване през черния дроб се характеризира с ниска бионаличност - около 10%.

Максималната концентрация в кръвта достига до 1-3 часа и се свързва с протеините на кръвната плазма с около 50%.

Екскретира се чрез бъбреците като неактивни метаболити (диацетилцистеин и неорганични сулфати). Времето на полуживот е около 1 час, с нарушена чернодробна функция, времето на елиминиране нараства до 8 часа.

Ацетилцистеинът преминава през плацентарната бариера. Липсва информация за способността на лекарството да проникне в кръвно-мозъчната бариера и в кърмата.

Показания за употреба

Според инструкциите, ACC 100 е предназначен за лечение на заболявания на дихателната система, придружени от образуването на вискозно трудно да се отделят храчки, като:

  • трахеит;
  • ларинготрахеит;
  • бронхит (остър и хроничен);
  • обструктивен бронхит;
  • хронична обструктивна белодробна болест;
  • бронхиална астма;
  • бронхиолит;
  • бронхиектазии;
  • пневмония;
  • белодробен абсцес;
  • кистозна фиброза.

Също така, ACC 100 се използва за възпаление на средното ухо (отит), остър и хроничен синузит.

Противопоказания

  • язва на стомаха и язва на дванадесетопръстника в острата фаза;
  • лактозна непоносимост, лактазен дефицит, глюкозо-галактозна малабсорбция;
  • хемоптиза, белодробно кръвоизлив;
  • периода на бременност и кърмене;
  • свръхчувствителност към който и да е компонент на лекарството.

Възрастова граница: Не използвайте AC 100 за деца под 2 години.

С грижа: обструктивен бронхит, бронхиална астма, артериална хипертония, надбъбречни заболявания, язва на стомаха и язва на дванадесетопръстника в анамнеза, езофагеална варицела, бъбречна и / или чернодробна недостатъчност, хистаминова непоносимост.

Инструкции за употреба ACC 100: метод и дозировка

ACC 100 трябва да се приема перорално след хранене. Веднага преди приемането на хапчето се разтваря в 1 чаша вода, в изключителни случаи разтворът може да се съхранява не повече от 2 часа.

Укрепване на муколитичния ефект позволява допълнителен прием на течности.

При краткотрайни настинки, лекарството се препоръчва да отнеме 5-7 дни. За кистична фиброза и хроничен бронхит е необходимо по-продължително лечение за постигане на профилактичен ефект.

Ако не е предписано друго от лекар, препоръчваме Ви да следвате инструкциите по-долу.

  • възрастни и тийнейджъри от 14 години: 2 бр. 2-3 пъти на ден;
  • Деца 6–14 години: 1 бр. 3 пъти на ден или 2 бр. 2 пъти на ден;
  • деца от 2 до 6 години: 1 бр. 2-3 пъти на ден.
  • деца от 6 години: 2 бр. 3 пъти на ден;
  • деца от 2 до 6 години: 1 бр. 4 пъти на ден.

Странични ефекти

  • дихателна система: рядко (от> 1/10000 до 1/1000 до

ACC 100: цени в онлайн аптеки

Раздел ACP 100 100 mg N20. Енергиращ Sandoz D.D.

На 100 таб. шип. 100 mg n20

ACC 100 TB скок. 100мг №20

Образование: Ростовски държавен медицински университет, специалност "Обща медицина".

Информацията за лекарството е обобщена, предоставя се с информативна цел и не замества официалните инструкции. Самолечението е опасно за здравето!

Известното лекарство "Виагра" първоначално е разработено за лечение на артериална хипертония.

Всеки има не само уникални пръстови отпечатъци, но и език.

Нашите бъбреци са в състояние да почистят три литра кръв за една минута.

Повечето жени са в състояние да получат повече удоволствие от съзерцаването на красивото си тяло в огледалото, отколкото от секса. Така че, жени, се стреми към хармония.

Ако черният Ви дроб престане да работи, смъртта би настъпила в рамките на 24 часа.

Средната продължителност на живота на левичарите е по-малка от десницата.

Ако се усмихвате само два пъти на ден, можете да понижите кръвното налягане и да намалите риска от инфаркти и инсулти.

Падайки от магаре, по-вероятно е да си счупиш врата, отколкото да паднеш от кон. Просто не се опитвайте да опровергаете това твърдение.

Лице, което приема антидепресанти, в повечето случаи отново страда от депресия. Ако човек се справи с депресията със собствените си сили, той има всяка възможност да забрави за това състояние завинаги.

За да кажем дори най-кратките и най-прости думи, ще използваме 72 мускула.

Най-високата телесна температура е записана в Уили Джоунс (САЩ), който е приет в болница с температура 46,5 ° С.

Американски учени проведоха експерименти върху мишки и стигнаха до заключението, че сокът от диня предотвратява развитието на атеросклероза. Една група мишки пиеше чиста вода, а втората - сок от диня. В резултат на това, съдовете от втората група са свободни от холестеролни плаки.

Преди това прозяването обогатява тялото с кислород. Това становище обаче беше отхвърлено. Учените са доказали, че с прозяване, човек охлажда мозъка и подобрява работата му.

При 5% от пациентите, антидепресантът Кломипрамин причинява оргазъм.

Във Великобритания съществува закон, според който хирургът може да откаже да извърши операция на пациент, ако пуши или е с наднормено тегло. Човек трябва да се откаже от лошите навици, а след това може би няма да се нуждае от операция.

Терминът „професионални заболявания“ обединява заболявания, които човек може да получи на работа. И ако с вредни индустрии и услуги.

Детски АКС - лекарство за кашлица

Основното вещество на лекарството ACC за деца, когато се прилага орално помага за намаляване на вискозитета на слуз в белите дробове. Муколитичното лекарство осигурява подобрен отток на храчки и улеснява кашлицата, което намалява кашлицата, независимо от неговия произход. Така дихателните пътища са изчистени от чужди вещества и детето спира да се задушава. В допълнение към втечняването на храчки, ACC има антиоксидантно действие, като по този начин повишава нивото на защита на клетъчните функции от възпалителни процеси.

Atsts - инструкции за употреба при деца

Инструкции за употреба разрешават ACC за всички деца от 2-годишна възраст. Малките пациенти на възраст 2-5 години показаха лекарство ACC 100. Тази форма на лекарството има най-ниската концентрация на активното вещество. Новородените бебета могат да сервират АКС сироп за деца, но само след 10 дни от живота. На децата на възраст 6 години се разрешава ACC 200 и ACC инжектиране. Максималната доза на активното вещество съдържа ACC Long, която е разрешена само от 14 години. Производителят на това лекарство е Словения и Германия. Всичките му форми втечняват храчките.

структура

Основната активна съставка на всички форми на освобождаване на този муколитик е ацетилцистеин в различни концентрации. Спомагателните компоненти се различават в зависимост от вида на лекарството:

  1. Ефервесцентни таблетки. Те включват аскорбинова и лимонена киселина, натриев цитрат и карбонат, бикарбонат, захаринат. Освен това таблетките съдържат манитол и млечна захар.
  2. Сироп. В допълнение към ацетилцистеина са включени метил парахидроксибензоат, вода, кармелоза, едетат динатрий, захаринат и натриев бензоат. Препаратът мирише приятно благодарение на аромата на череши.
  3. Гранулиран прах Спомагателни вещества в него са аскорбиновата киселина, лимонов мед или портокалов ароматизатор, захароза, захарин.
  4. Разтвор ACC Инжектиране за инжектиране или инхалация. В допълнение към активния компонент съдържа едетат и натриев хидроксид, стерилна вода и аскорбинова киселина.

Формуляр за освобождаване

Лекарството ACC за деца е представено от няколко форми на освобождаване, от които можете да изберете по-удобно за използване. Лекарството е представено от следните видове:

  1. Сироп. Той се продава в стъклени бутилки от 100 ml. Вътре съдържа прозрачна, вискозна течност, която няма цвят, но е приятно миришеща на череши. 1 ml от приготвения сироп съдържа до 20 mg ацетилцистеин, т.е. активна съставка.
  2. Чанти с гранули за приготвяне на горещ разтвор. Теглото на всяка от тях е 3 гр. Една опаковка съдържа до 20 такива сашета. Самото лекарство е гранулиран прах. Напитката, приготвена от него, има вкус на лимон с мед или портокал. Един пакет съдържа 100 или 200 mg активно вещество.
  3. Ефервесцентни таблетки. Те имат кръгла плоска форма, бял цвят и миризма на къпина. Таблетката се разтваря във вода, всяка от тях съдържа 100 или 200 mg активна съставка. Има и друга форма на освобождаване - ACC Long. Тези таблетки съдържат 600 mg от основния компонент. Те се продават в тръба от 10-20 броя.
  4. Solution. Тази форма на освобождаване се нарича ACC Inject. Представена е от бистра, безцветна течност, която се излива в ампули от 3 ml. Всяка от тях съдържа 300 mg активна съставка. Ампулите се продават в опаковка от 5 броя.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Вискозитетът на храчките се определя от дисулфидните мостове (специални връзки) в неговата структура. Ацетилцистеинът се използва за разчупването им, в резултат на което:

  • слюнката става по-малко вискозна;
  • въздухът циркулира свободно в бронхите;
  • кашлицата става продуктивна.

Това описва фармакодинамиката на лекарството. Фармакокинетиката е пътят на активната съставка на лекарството в детското тяло. Лекарството ACC се абсорбира много добре и метаболизмът му се случва в черния дроб, при който се образува активният метаболит - цистеин. Най-високата концентрация на веществото се наблюдава след 1-3 часа. Екскрецията на лекарството осигурява бъбреците, времето на полуживот е приблизително 1 час.

ACC ефервесцентни таблетки: инструкции за употреба

Ефервесцентните таблетки ACC са фармакологична група лекарства, муколитици или отхрачващи лекарства. Те се използват в комплексното лечение на заболявания на дихателната система, които са придружени от образуването на вискозен дебел слюнка и нарушаване на изпускането му.

Форма и състав за освобождаване

ACC таблетки са лекарствена форма за приготвяне на разтвор и поглъщане. Това са лесно разтворими таблетки, които, когато се разтворят във вода, образуват въглероден диоксид, следователно те са ефервесцентни. Основната активна съставка на ефервесцентните таблетки е ацетилцистеин. Има няколко дози на лекарството със съдържание на активното вещество в 1 таблетка от 100, 200 и 600 mg. Тя включва също така помощни вещества, които включват:

  • Безводна лимонена киселина.
  • Натриев бикарбонат.
  • Безводен натриев карбонат.
  • Манитол.
  • Безводна лактоза.
  • Аскорбинова киселина.
  • Натриев цикламат.
  • Натриев сахарин.
  • Натриев цитрат.

Ефервесцентните таблетки АТС се предлагат в няколко варианта за опаковане - таблетки в алуминиева тръба по 20 и 25 броя всяка и безклетъчна контурна опаковка от 15 броя. Различен брой таблетки в опаковката на лекарството ви позволява да изберете оптималната сума в зависимост от продължителността на курса на лечение.

Фармакологично действие

Активната съставка на ефервесцентните таблетки ACC acetylcysteine ​​е химично производно на аминокиселината цистеин. Съставът на молекулата на това съединение съдържа сулфхидрилни групи, те допринасят за разрушаването на дисулфидните връзки на молекулите на мукополизахаридите, които са в основата на храчките. Поради това намалява вискозитета и подобрява отделянето от дихателните пътища. Ацетилцистеинът има и няколко допълнителни терапевтични ефекти:

  • Антиоксидантното действие се осъществява благодарение на инактивирането на свободните радикали (фрагменти от молекули, които притежават един неспарен електрон в състава си, следователно имат висока химическа активност и разрушават мембраната и структурата на клетките на тялото).
  • Детоксикационни свойства - активното вещество на ефервесцентните таблетки ACC помага за увеличаване на синтеза на глутатион в черния дроб, който свързва и премахва различни токсини от организма.

При профилактично приложение ефервесцентните таблетки на ACC намаляват вероятността от развитие на остри респираторни вирусни инфекции с кашлица.

Активната съставка, поради разтворимата форма на ефервесцентните таблетки ACC, се абсорбира бързо в кръвта от стомаха и тънките черва, терапевтичната концентрация се достига в рамките на 15 минути след приемане на разтвора, максималната концентрация - в рамките на 1-3 часа. Ацетилцистеинът се метаболизира предимно в черния дроб с образуването на цистеинови и диацетилцистеинови метаболити, които също имат фармакологична активност и допринасят за разреждането на храчките. Активната субстанция почти напълно се екскретира от тялото чрез бъбреците в урината под формата на неактивни неорганични продукти на разлагане. Времето на полуживот (периодът, след който половината от цялата концентрация на активната съставка се екскретира от тялото) е около 3 часа. Ацетилцистеинът частично прониква през кръвно-мозъчната бариера в тъканта на мозъка и гръбначния мозък. Той може също да попадне в плода през плацентата по време на бременност и в кърмата по време на кърмене.

Показания за употреба

Ефервесцентните таблетки са показани за употреба в патологията на дихателния и дихателния тракт, придружени от образуването на вискозен слюнка и неговото лошо отделяне. Тези заболявания включват:

  • Остър бронхит (възпаление на бронхиалната лигавица) при вирусни респираторни инфекции.
  • Остър и хроничен бронхит с бактериална етиология.
  • Обструктивни заболявания на дихателната система, характеризиращи се с спазъм (стесняване) на бронхите и натрупване на вискозен слюнка в тях (по-специално за лечение на "кашлица пушач").
  • Бронхиалната астма е бронхиална патология с алергичен характер, характеризираща се с развитие на припадъци с техния спазъм и образуване на дебела стъкловидна слюнка в отговор на навлизането на алергените в тялото или дихателните пътища.
  • Пневмонията е възпалителен процес в белите дробове, причинен от различни инфекциозни патогени.
  • Трахеит - възпаление на трахеалната лигавица с образуването на гъста храчка в нея.
  • Bronchiectasis - хроничен патологичен процес с разширяване на лумена на бронхите и натрупването на вискозен слюнка в тях.
  • Кистозната фиброза е тежко генетично заболяване, при което в дихателните пътища се произвежда гъста слюнка без възпалителни процеси в тях. Когато кистозна фиброза ефервесцентни таблетки ACC се препоръчва да се вземат като превантивна мярка.

Като допълнителен компонент се използват ефервесцентни таблетки ACC при лечение на инфекциозно-възпалителна патология на горните дихателни пътища - ларингит (възпаление на ларинкса), ринит (възпаление на носната лигавица), синузит (възпаление на параназалните синуси). Когато се използват ефервесцентни таблетки по време на лечението на патологията на дихателните пътища и белите дробове, не се препоръчва употребата на лекарства, които потискат кашлицата, тъй като те могат да влошат екскрецията на слюнката и да доведат до натрупването му в бронхите и бронхиолите.

Противопоказания

При някои патологични и физиологични състояния на тялото, употребата на ефервесцентни таблетки ACC е противопоказана, тъй като ацетилцистеинът може да има отрицателен ефект. Те включват:

  • Индивидуална свръхчувствителност към ацетилцистеин или друг спомагателен компонент на лекарството, което може да доведе до значително влошаване на общото състояние.
  • Синдром на малабсорбция или ензимен дефицит в храносмилателната система, отговорен за разграждането на глюкоза или галактоза.
  • Кървене от дихателните пътища с различна интензивност, включително хемоптиза (може да бъде при белодробна туберкулоза, злокачествени новообразувания на дихателната система) - в този случай ацетилцистеинът може да увеличи интензивността му.
  • Пептична язва на стомаха или дванадесетопръстника в периода на обостряне - ацетилцистеин може да предизвика повишаване на тежестта на увреждане на лигавицата при тази патология.
  • Бременност по всяко време и кърмене на дете - няма данни за безопасността на ацетилцистеин за развиващ се плод и бебе, поради което е препоръчително да не го приемате.

Определянето на наличието на противопоказания за употребата на ефервесцентни таблетки на АСС трябва да се извърши преди началото на употребата му за терапевтични цели.

Дозировка и начин на употреба

Дозировката на лекарството се определя от лекаря индивидуално, в зависимост от тежестта на патологичния процес, възрастта и общото състояние на лицето. Препоръчителните средни дози са както следва:

  • Възраст от 2 до 6 години - 100 mg 2-3 пъти дневно.
  • Деца от 6 до 12 години - 100 mg 3 пъти дневно или 200 mg 2 пъти дневно.
  • Деца над 12 години и възрастни - 200 mg 3 пъти дневно или 600 mg 1 път дневно.

При кистозна фиброза препоръчителната дневна доза може да бъде увеличена до 800 mg, при условие че детето тежи повече от 30 kg. Преди да вземете хапчето се разтваря в една чаша вода при стайна температура. Разтворът се взема само след пълно разтваряне на ефервесцентната таблетка. Готовият разтвор не може да се остави дълго време, той трябва да се вземе в рамките на 2 часа от момента на приготвяне. Не е желателно лекарството да се приема на празен стомах, тъй като това може да предизвика възпалителна реакция в стомашната лигавица. Средната продължителност на курса на употреба на ефервесцентните таблетки на ACC е 5-7 дни. Курсът на лечение може да бъде продължен от лекуващия лекар индивидуално.

Странични ефекти

Ефервесцентните таблетки на ACC обикновено се понасят добре, когато се приемат перорално като разтвор, могат да се развият редица странични ефекти, които включват:

  • От страна на централната нервна система - главоболие, шум в ушите,
  • От страна на сърдечно-съдовата система - тахикардия (повишена сърдечна честота), хипотония (намаляване на системното кръвно налягане).
  • От страна на храносмилателната система - гадене, понякога повръщане, киселини, разстроени изпражнения под формата на диария (диария).
  • Алергичните реакции - рядко се развиват, тежестта може да е различна. Проявява се под формата на кожен обрив, сърбеж, уртикария (обрив и подуване на кожата, приличащи на изгаряне на коприва). В изключително редки случаи може да има реакция от бронхите под формата на техен спазъм, наподобяващ пристъп на бронхиална астма. При много тежка алергична реакция анафилактичният шок се развива с развитието на множествена органна недостатъчност на фона на прогресивно намаляване на системното артериално налягане.

В случай на симптоми на нежелани реакции, употребата на лекарството трябва да се спре и да се потърси медицинска помощ.

Специални инструкции

Преди да започнете да използвате ефервесцентни таблетки ACC за лечение на заболявания на дихателната система, трябва внимателно да прочетете инструкциите за употреба на лекарството. Също така обърнете внимание на такива специални инструкции:

  • Комбинираната употреба на ефервесцентни таблетки от АСС и противокашлеви лекарства, които потискат кашлицата, се изключва, тъй като това може да доведе до натрупване на слюнка в дихателните пътища.
  • Когато споделяте лекарството с антибиотици, ацетилцистеинът може да блокира усвояването им в кръвта от стомашно-чревния тракт. Ето защо, тези лекарства трябва да се приемат на интервали от няколко часа.
  • Ацетилцистеинът усилва вазодилатиращия ефект на нитроглицерина, който трябва да се има предвид при прилагането му.
  • Деца на възраст под 2 години, лекарството може да се прилага само от лекар, ако има строги показания, дозата се определя индивидуално.
  • Заедно с приемането на ефервесцентни таблетки ACC под формата на разтвор, желателно е да се увеличи количеството течност, постъпващо в тялото, за да се подобри втечняването на храчки.
  • Хората с атопичен алергичен бронхит и астма, лекарството се предписва с повишено внимание, под постоянния функционален контрол на дихателните пътища.
  • Ефервесцентните таблетки на ACC съдържат въглехидрати в състава им, които трябва да се вземат под внимание при пациенти с диабет.
  • Таблетките се разтварят само в стъклени съдове.
  • Ацетилцистеинът не влияе върху концентрацията на вниманието и скоростта на психомоторните реакции.

Аптеките ефервесцентни таблетки ACC се отпускат без рецепта. В случай на съмнения или въпроси относно тяхното приемане, трябва да се консултирате с Вашия лекар.

свръх доза

При значителен излишък на препоръчителната терапевтична доза от лекарството може да се развият симптоми на страничните ефекти от храносмилателната и централната нервна система. В случай на предозиране се извършва стомашна и чревна промивка и се провеждат общи детоксикационни мерки със симптоматична терапия.

Аналози ACC

За лекарства с подобен терапевтичен ефект са калиев йодид, амброксол, судафред, флуифорт, ласолван, бромхексин.

Условия за съхранение

Срокът на годност на ефервесцентните таблетки ACC е 3 години от датата на производство. Необходимо е да се съхранява на тъмно място, недостъпно за деца при температура на въздуха не по-висока от + 25 ° C.

Atc ефервесцентни таблетки Цена

ACC 100 ефервесцентни таблетки 100 mg; туба пластмасова 20 броя - от 180 рубли.

ACC 200 ефервесцентни таблетки 200 mg; пластмасова тръба 20 броя - от 210 рубли.

ACC за деца. Инструкции за употреба

Когато настъпи студеният сезон, броят на настинките се увеличава - с всичките им неприятни симптоми - повишена температура, хрема, възпалено гърло. Особено неприятна проява на ОРЗ е кашлицата. И особено децата го страдат. За щастие, съвременните фармацевтични продукти са разработили много лекарства за кашлица, подходящи за употреба в детска възраст. Един от тези лекарства е ACC.

Принцип на действие

Активното вещество в ACC е ацетилцистеин. Лекарството е разработено от италиански фармацевти в средата на 20-ти век и оттогава многократно е доказало своята ефективност при лечението на кашлица.

Трябва да се има предвид, че кашлицата е нормална защитна реакция на организма при настинки и свързани с тях лезии на дихателните пътища. Има два основни вида кашлица - влажни и сухи. Ацетилцистеинът е подходящ само за облекчаване на мокра кашлица.

Мокра кашлица е кашлица, която е придружена от освобождаване на специална тайна на бронхите - храчки. Тази тайна свързва болестотворните организми и кашлицата е предназначена да я отстрани от бронхите. Въпреки това, когато се образува прекалено много храчка, може да е трудно да се оттегли от бронхите. Особено затруднено е оттеглянето на храчките при децата поради ограничеността на техните дихателни пътища. В резултат на това детето страда, дълго и неуспешно се опитва да изкашля слюнка. Това усложнява състоянието му и прави възстановяването по-трудно, което води до безсъние.

Ацетилцистеинът улеснява тази задача. Той е сходен по структура с аминокиселината цистеин, която е способна да разцепва мукополизахаридите, които формират основата на бронхиалния слюнка. Флегмата става много по-малко вискозна и е свободна да напусне тялото. Ацетилцистеинът често се предписва и при гноен отит и синузит.

Въпреки че ACC се използва за лечение на кашлица при деца и е спечелил добра репутация, въпреки това, тя не е чисто детско лекарство и може да се използва с еднакъв успех, за да се отърве от кашлица при пациенти от всички възрасти. Когато влезе в организма, ацетилцистеинът е в черния дроб, където се метаболизира до цистеин и в тази форма преминава в системното кръвообращение.

Лекарството ACC се произвежда от словенската компания Sandoz или от немската Hexal AG.

Състав и лекарствени форми

Има няколко форми на лечение. Предлага се под формата на таблетки, под формата на гранулиран прах в торби за приготвяне на разтвор (суспензия), сироп във флакон, 20% разтвор за инхалация и инжекционен разтвор.

Ефервесцентните таблетки ACC имат доза от 100 и 200 mg, вид лекарство ACC Long - 600 mg. Торбите също могат да съдържат 100 или 200 mg ацетилцистеин. В един милилитър сироп съдържа около 20 mg активно вещество, бутилката има обем от 100 ml. Бутилките са оборудвани с измервателна спринцовка и чаша, така че желаната доза може лесно да бъде измерена.

Таблетките, в допълнение към ацетилцистеина, включват аскорбинова и лимонена киселини, манитол, лактоза, захаринат, бикарбонат, цитрат и натриев карбонат.

Сиропът включва следните компоненти:

  • метил парахидроксибензоат
  • karamelloza
  • динатриев едетат
  • захарин и натриев бензоат
  • черешов ароматизатор

Съставът на гранулите за приготвяне на разтвора:

  • аскорбинова киселина
  • аромат на лимон-мед или портокал
  • захароза
  • захарин

Цената на гранулите ACC в опаковки е в рамките на 150 r, за ефервесцентни таблетки - 300 r.

свидетелство

Най-често се предписва от АСС за възпалителни заболявания на долните дихателни пътища. Приложното поле на неговото прилагане обаче може да надхвърли това.

В кои случаи се показва ACC:

  • бронхит
  • бронхиолит
  • пневмония
  • трахеит
  • Бронхоекстаза (разширяване на бронха)
  • Кистозна фиброза
  • ларингит
  • отит
  • синузит
  • Белодробен абсцес
  • Профилактика на усложнения след дихателна хирургия
  • Лечение с парацетамолно отравяне

Противопоказания

Лекарството има редица противопоказания. То е строго противопоказано при остро обостряне на язва на стомаха и язва на дванадесетопръстника. Извън периода на обостряне, лекарството се приема с повишено внимание. С повишено внимание, предписва лекарството на кърмачета и деца до две години. Лечението в този случай трябва да се извършва под наблюдението на лекар.

Този вид лекарство, като ACC Long, е предназначен само за възрастни, не трябва да се дава на деца под 14-годишна възраст. Парентералното приложение на лекарството е разрешено само след шест години.

Вие трябва също да приемате лекарството внимателно при следните условия:

  • хемоптизис
  • бронхиална астма
  • бъбречна недостатъчност
  • чернодробна недостатъчност
  • надбъбречни заболявания
  • бременност и кърмене

Странични ефекти

При използване на ACC могат да се появят някои странични ефекти. Въпреки това, при спазване на инструкциите и дозите, те са редки. Те включват:

  • Sonitus
  • главоболие
  • уртикария
  • стоматит

Пациентите с диабет трябва да имат предвид, че препаратът включва захароза.

Снимка: Madhourse / Shutterstock.com

Взаимодействие с други лекарства

Забранено е да се вземат едновременно с антитусивни лекарства, които подтискат рефлексията на кашлицата, тъй като това води до натрупване на храчки. Трябва да се внимава, докато приемате антибиотици, тъй като той е несъвместим с много от тях. Само циклоспорин, тетрациклин и пеницилин са подходящи за употреба с АСС, но трябва да преминат поне 2 часа между приемането и приемането на лекарството.

Нитроглицеринът усилва ефекта на лекарството.

Инструкции за употреба

Според инструкциите за употреба на лекарството, ACC трябва да се приема след хранене, последната доза трябва да бъде не по-късно от шест часа вечерта. Допълнителният прием на течности увеличава ефекта на лекарството.

За приготвяне на разтвора в чаша вода при стайна температура се изсипва пакет от гранули. Таблетките могат също да бъдат просто хвърлени в чаша топла вода и те ще се разтворят там. Вместо вода можете да използвате други течности, като сок, плодов сок или чай. Сиропът се доставя готов за консумация. Пълна мерителна чаша със сироп съдържа 400 mg ацетилцистеин, а спринцовката, пълна със сироп, съдържа 100 mg. С помощта на спринцовка е удобно да вземате лекарството директно от флакона и да го инжектирате директно в устата на малко дете.

Приготвеният разтвор трябва да се консумира не по-късно от три часа след приготвянето, но е по-добре да го направите незабавно. В никакъв случай не трябва да се разрежда лекарството в метална чиния, тъй като това освобождава опасни вещества. За тази цел само подходящи керамични или стъклени изделия.

Приблизителна доза за сироп:

  • 2-6 години - 5 ml 2-3 пъти дневно
  • 6-14 години - 5 ml 3-4 пъти на ден
  • над 14 години - по 10 ml 2-3 пъти дневно

Приблизителна доза за суспензия от опаковки:

  • 2-6 години - 1 опаковка по 100 mg 2-3 пъти дневно
  • 6-14 години - 2 опаковки по 100 mg 2 пъти дневно
  • над 14 години - 2 пакета по 100 mg 3 пъти дневно

Приблизителна доза за таблетки:

  • 2-6 години - по 1 таблетка по 100 mg 2-3 пъти дневно
  • 6-14 години - 2 таблетки по 100 mg 2 пъти дневно
  • над 14 години - 2 таблетки по 100 mg 3 пъти дневно

По принцип трябва да се придържа към такава дневна доза, така че масата на активното вещество да не надвишава следните стойности:

  • 2-6 години - 200-300 mg
  • 6-14 години - 300-400 mg
  • над 14 години - 400-600 mg

Така, ако се използват хапчета или ACC 200 пакети вместо ACC 100, тогава дозата трябва да бъде намалена наполовина.

Инхалационният разтвор се препоръчва да се използва 3 пъти дневно. За едно инхалиране се взимат 2-5 ml разтвор, продължителността на вдишването е 15-20 минути.

Типичен курс на лечение за деца с гранули, сироп и таблетки е 5-7 дни, курсът на инхалиране е 5-10 дни. Ако е необходимо, продължителността на лечението може да бъде удължена от педиатър. Дозировката на всички лекарствени форми на АКК за деца под 2-годишна възраст може да се предписва само от лекуващия лекар на индивидуална основа.

Интравенозното инжектиране на разтвора се извършва само в болницата, приблизителната доза е 10 mg на килограм тегло.

аналози

На пазара можете да намерите няколко лекарства с активното вещество - ацетилцистеин. На първо място, това са италианските лекарства Fluimitsil и немски Acestad, лекарства Mukebene, Acestin, Acetylcysteine, ViksAktiv. Цената на аналозите приблизително съответства на цената на центъра.

Други муколитични лекарства, като бромхексин и амброксол, могат да бъдат приписани на непреки аналози, но тяхното действие и противопоказания са малко по-различни от тези, характерни за ACC.

Преглед на инструкциите и прегледите относно използването на ефервесцентни таблетки ACC 100 mg при лечението на деца

При респираторни инфекции с инфекциозна, алергична или автоимунна природа се образува вискозен слуз на горните дихателни пътища. Често този процес причинява дискомфорт, когато човек може да кашля.

Продължителната мокра кашлица може да бъде облекчена с помощта на специални препарати, които разреждат храчките и подпомагат ускореното му отстраняване. Списъкът на популярните лекарства с муколитичен ефект е също ACC 100.

Съставът на ACC 100 mg

Действителните указания за използването на ACC 100 го описват като отхрачващо средство. Съставът съдържа ацетилцистеин, който принадлежи към основния муколитичен ефект. Като помощни компоненти в таблетките за разтваряне се съдържат лимонена и аскорбинова киселина, сода за хляб, лактоза. Характерният мирис и вкус на зърната на напитката, получен след разреждане на таблетката в обикновена вода, се дължи на аромата на къпината.

Механизмът на действие на ефервесцентните таблетки

Терапевтичният ефект на ацетилцистеина се основава на намаляване на вискозитета на храчките поради потискане на процеса на полимеризация на мукопротеините - основния компонент на храчките.

Друг важен ефект на ацетилцистеин е противовъзпалително и антиоксидантно средство. Чрез увеличаване на синтеза на глутатион в тялото на пациента се намалява образуването на свободни радикали и кислородни метаболити, отговорни за възпалителния процес в белите дробове и горните дихателни пътища. Глутатионът е отговорен и за детоксикацията на организма. Благодарение на този ефект, след приемане на хапчето, човекът се чувства по-лек.

Препоръчва ли се за деца?

Инструкции за употреба позволяват приема на ефервесцентни таблетки ACC за деца от две години. Повечето деца харесват сладкия вкус и интензивния мирис на бери, така че родителите обикновено нямат проблеми с употребата на таблетки.

Инструкции за употреба

Инструкцията за ATsTs 100 е изключително проста. Преди започване на лечението е необходимо да покажете бебето на педиатър и да се консултирате относно лекарствата. Родителите трябва да се уверят, че има една от болестите, за които е посочен ACC 100:

  • настинка или простуда, придружена от образуване на вискозен слюнка;
  • бронхит, трахеит;
  • астма с храчки;
  • кистозна фиброза;
  • патология на максиларните синуси и синузит на ушите, синузит, отит.

Често срещан симптом на заболяването трябва да бъде наличието на храчки в дихателните пътища. Бебето се нуждае от помощ, за да изчисти гърлото си, а за това ефервесцентните таблетки на ACC 100 са предназначени за деца.

Какво кашлица трябва да дадеш на бебето си?

Екскрецията на храчки позволява да се определи кашлица като мокра. За разлика от сухата кашлица, при която горните дихателни пътища са свободни от вискозна секреция, мокра кашлица може да се лекува само със специални средства - муколитици, които включват ACC 100. Не можете да смесвате различни лекарства за тази цел, като давате на детето кашлица, защото, тези агенти имат различен механизъм на действие.

доза

Инструкции за употреба на ACC 100 препоръчва ефервесцентни таблетки за деца от 2 до 6 години, 2-3 пъти на 24 часа. Деца на възраст от 6 до 14 години могат да приемат по една таблетка три пъти дневно или по две таблетки два пъти дневно. Пациентите от 14-годишна възраст могат да приемат обичайната доза - по две таблетки 2-3 пъти дневно.

Как да се размножават?

Указанията за употреба на ACC в ефервесцентни таблетки от 100 mg гласят, че те трябва да бъдат разтворени в чиста вода без газ. Таблетката се разтваря в рамките на 30-60 секунди, след което лекарството може да се изпие.

Преди да разредите ACC 100, трябва да се уверите, че ефервесцентните таблетки не са изтекли - 3 години от датата на издаване.

Как да приемате?

В официалните инструкции за употреба на ACC 100 mg за деца се препоръчва незабавно да пият готовия разтвор. Позволено да се получи в рамките на 2 часа след приготвяне на лекарството, но не по-късно. Препоръчително е да се дава лекарството на детето след хранене, както се препоръчва за употреба.

Преди да приемете ACC 100, децата по-добре да кажат, че е сода, а не лекарство. Според опита на много родители, проблемите с лечението на мокра кашлица могат да бъдат избегнати.

Важна информация за родителите

Всяко лекарство, одобрено за деца, е изпитано за безопасност и обикновено има минимум противопоказания и странични ефекти при навлизане на пазара. Но все пак е необходимо да се вземат предвид индивидуалните характеристики на организма и здравословното състояние на всеки малък пациент. Например, в инструкциите за употреба за ACC 100 mg няма специфични противопоказания, с изключение на стандартните (свръхчувствителност, пептична язва, която е доста рядка при деца). Но е необходимо да спрете да приемате ефервесцентни таблетки, ако има съсиреци или ивици кръв в секретираната слюнка, които показват белодробен кръвоизлив.

Необходимо е да се помни за помощните вещества в състава на лекарството. Тъй като ефервесцентните таблетки ACC за деца съдържат лактоза, те не трябва да се дават на деца с непоносимост или глюкозо-галактозна малабсорбция.

Какви прегледи получава лекарството?

Многобройни прегледи на ACC 100 за деца го описват като доста ефективно лекарство при лечението на кашлица при трудно преминаване на храчки.

Има сладък вкус и мирис на разтвора, лесен начин за приготвяне. В сравнение с конвенционалните таблетки, които е по-трудно да се дават на бебета, децата приемат разтвора ACC 100 по-лесно. Сред специфичните ефекти се наблюдава увеличаване на кашлицата непосредствено след приложението, което е свързано с началото на муколитичния ефект. В тази връзка, много родители в своя опит не препоръчват да се дават лекарства на децата преди лягане.

Детски сироп ATSTs

Детският сироп ACC също съдържа активно вещество - ацетилцистеин 20 mg в 1 ml от лекарството, а ароматът „Cherry“ се използва като ароматизиращ агент. Деца на възраст от 2 до 6 години трябва да получават по 5 ml сироп два пъти дневно, от 6 до 14 години - по 10 ml два пъти дневно. За употреба е по-добре да се използва мерителна чашка: 10 ml съответства на половината от обема.

Полезно видео

От следващото видео можете да научите полезна информация за лечението на кашлица при деца:

ACC ® (ACC ®)

Активна съставка:

Съдържанието

Фармакологична група

Носологична класификация (МКБ-10)

структура

Описание на лекарствената форма

Ефервесцентни таблетки, 100 mg: кръгли плоскоцилиндрични бели, с мирис на къпина. Може да има лек мирис на сяра. Приготвен разтвор: безцветен прозрачен с аромат на къпина. Може да има лек мирис на сяра.

Гранули за приготвяне на перорален разтвор (оранжев): хомогенен, бял, без агломерати, с мирис на портокал.

Сироп: Бистър, безцветен, леко вискозен разтвор с черешова миризма.

Фармакологично действие

фармакодинамика

Ацетилцистеинът е производно на аминокиселината цистеин. Той има муколитичен ефект, улеснява отделянето на храчките поради прякото въздействие върху реологичните свойства на храчките. Действието се дължи на способността да се прекъсват дисулфидните връзки на мукополизахаридните вериги и да се предизвика деполимеризация на мукопротеините на храчките, което води до намаляване на неговия вискозитет. Лекарството запазва активността си в присъствието на гнойна храчка.

Той има антиоксидантно действие, въз основа на способността на неговите реактивни сулфхидрилни групи (SH-групи) да се свързват с оксидативни радикали и по този начин да ги неутрализират.

Освен това, ацетилцистеинът допринася за синтеза на глутатион, важен компонент на антиоксидантната система и химическата детоксикация на организма. Антиоксидантният ефект на ацетилцистеина повишава защитата на клетките от вредните ефекти на окислението на свободните радикали, което е характерно за интензивна възпалителна реакция.

При профилактична употреба на ацетилцистеин се наблюдава намаляване на честотата и тежестта на обострянията на бактериалната етиология при пациенти с хроничен бронхит и кистозна фиброза.

Фармакокинетика

Абсорбцията е висока. Той се метаболизира бързо в черния дроб, за да образува фармакологично активен метаболит, цистеин, както и диацетилцистеин, цистин и смесени дисулфиди. Бионаличността при поглъщане е 10% (поради наличието на изразен ефект на първия проход през черния дроб). Tмакс в кръвната плазма е 1-3 часа, а комуникацията с плазмените протеини е 50%. Екскретира се чрез бъбреците като неактивни метаболити (неорганични сулфати, диацетилцистеин). T1/2 отнема около 1 час, нарушена чернодробна функция води до удължаване на Т1/2 до 8 ч. Прониква в плацентарната бариера. Няма данни за способността на ацетилцистеин да проникне в ВВВ и да се екскретира в кърмата.

Показания лекарство ACC ®

За всички лекарствени форми

заболявания на дихателната система, придружени от образуването на вискозен слюнка трудно да се разделят:

- остър и хроничен бронхит;

- хронична обструктивна белодробна болест;

остър и хроничен синузит;

възпаление на средното ухо (среден отит).

Противопоказания

За всички лекарствени форми

свръхчувствителност към ацетилцистеин или други компоненти на лекарството;

язва на стомаха и язва на дванадесетопръстника в острата фаза;

хемоптиза, белодробно кръвоизлив;

период на кърмене;

възраст на децата до 2 години.

За ефервесцентни таблетки, 100 mg, по избор

лактазна недостатъчност, непоносимост към лактоза, глюкозо-галактозна малабсорбция.

С повишено внимание: язва на стомаха и история на язва на дванадесетопръстника; бронхиална астма; обструктивен бронхит; чернодробна и / или бъбречна недостатъчност; хистаминова непоносимост (дългосрочната употреба на лекарството трябва да се избягва, тъй като ацетилцистеинът влияе на метаболизма на хистамина и може да доведе до признаци на непоносимост, като главоболие, вазомоторния ринит, сърбеж); разширени вени на хранопровода; заболявания на надбъбречните жлези; артериална хипертония.

За гранули за приготвяне на разтвор допълнително

дефицит на захараза / изомалтаза, непоносимост към фруктоза, дефицит на глюкозо-галактоза.

С повишено внимание: язва на стомаха и история на язва на дванадесетопръстника; хипертония; разширени вени на хранопровода; бронхиална астма; обструктивен бронхит; заболявания на надбъбречните жлези; чернодробна и / или бъбречна недостатъчност; хистаминова непоносимост (дългосрочната употреба на лекарството трябва да се избягва, тъй като ацетилцистеинът влияе на хистаминовия метаболизъм и може да доведе до признаци на непоносимост, като главоболие, вазомоторния ринит, сърбеж).

За сироп допълнително

С повишено внимание: язва на стомаха и история на язва на дванадесетопръстника; бронхиална астма; чернодробна и / или бъбречна недостатъчност; хистаминова непоносимост (дългосрочната употреба на лекарството трябва да се избягва, тъй като ацетилцистеинът влияе на метаболизма на хистамина и може да доведе до признаци на непоносимост, като главоболие, вазомоторния ринит, сърбеж); разширени вени на хранопровода; заболявания на надбъбречните жлези; артериална хипертония.

Употреба по време на бременност и кърмене

Данните за употребата на ацетилцистеин по време на бременност и кърмене са ограничени. Употребата на лекарството по време на бременност е възможна само ако предвидената полза за майката надвишава потенциалния риск за плода.

Ако е необходимо, употребата на лекарството по време на кърмене трябва да вземе решение за прекратяване на кърменето.

Странични ефекти

Според СЗО, нежеланите реакции се класифицират според тяхната честота на развитие, както следва: много често (≥1 / 10); често (≥1 / 100, ® 100

Вътре, след хранене.

При липса на други назначения се препоръчва да се придържат към следните дози.

Възрастни и деца над 14 години: 2 табл. ефервесцентни 100 mg 2-3 пъти дневно или 2 опаковки. ACC ® гранули за приготвяне на разтвор от 100 mg 2-3 пъти дневно, или 10 ml сироп 2-3 пъти дневно (400-600 mg ацетилцистеин на ден).

Деца от 6 до 14 години: 1 раздел. ефервесцентни 100 mg 3 пъти дневно или 2 таблетки. ефервесцентни 2 пъти на ден или 1 опаковка. ACC ® гранули за приготвяне на разтвор 3 пъти дневно или 2 опаковки. 2 пъти на ден или 5 ml сироп 3-4 пъти дневно или 10 ml сироп 2 пъти дневно (300-400 mg ацетилцистеин на ден).

Деца от 2 до 6 години: 1 раздел. ефервесцентни 100 mg или 1 опаковка. ACC ® гранули за приготвяне на разтвор от 100 mg 2-3 пъти дневно или 5 ml сироп 2-3 пъти дневно (200-300 mg ацетилцистеин на ден).

При пациенти с кистозна фиброза (вродено метаболитно заболяване с чести инфекции на бронхиалния тракт) и телесно тегло над 30 kg, ако е необходимо, можете да увеличите дозата до 800 mg ацетилцистеин на ден.

Деца над 6 години: 2 табл. ефервесцентни 100 mg или 2 опаковки. ACC ® гранули 100 mg за приготвяне на разтвор 3 пъти дневно или 10 ml сироп 3 пъти дневно (600 mg ацетилцистеин на ден).

Деца от 2 до 6 години: 1 раздел. ефервесцентни 100 mg или 1 опаковка. ACC® гранули 100 mg за приготвяне на разтвор, или 5 ml сироп 4 пъти дневно (400 mg ацетилцистеин на ден).

Ефервесцентните таблетки трябва да се разтворят в 1 чаша вода и да се вземат веднага след разтваряне, в изключителни случаи, можете да оставите готовия разтвор за употреба в продължение на 2 часа.

Гранулите за приготвяне на перорален разтвор (портокал) трябва да се разтворят във вода, сок или студен чай и да се вземат след хранене.

Допълнителният прием на течности повишава муколитичния ефект на лекарството. При краткотрайни настинки продължителността на лечението е 5-7 дни.

При хроничен бронхит и кистозна фиброза лекарството трябва да се приема за по-дълго време, за да се постигне профилактичен ефект от инфекции.

ACC ® сиропът се взема с помощта на измервателна спринцовка или мерителна чашка, която е в опаковката. 10 ml сироп съответства на 1/2 мерителна чашка или 2 пълни спринцовки.

Използвайте измервателна спринцовка

1. Отворете капака на флакона, като го натиснете и го завъртите обратно на часовниковата стрелка.

2. Извадете корка с отвор от спринцовката, поставете го в гърлото на бутилката и го натиснете до упор. Запушалката е предназначена за свързване на спринцовката с бутилката и остава в гърлото на бутилката.

3. Вкарайте спринцовката плътно в запушалката. Внимателно обърнете флакона надолу, издърпайте буталото на спринцовката надолу и съберете необходимото количество сироп. Ако в сиропа се виждат въздушни мехурчета, натиснете буталото, докато спре, след което отново напълнете спринцовката. Върнете бутилката в нейното първоначално положение и извадете спринцовката.

4. Сиропът от спринцовката трябва да се излее в детска лъжица или директно в устата (в областта на бузата, бавно, за да може детето да погълне сиропа правилно), детето трябва да е в изправено положение, докато взема сиропа.

5. След употреба изплакнете спринцовката с чиста вода.

Инструкции за диабетици: 1 ефервесцентна таблетка съответства на 0,006 XE; 1 опаковка Гранулите ACC® за приготвяне на разтвор от 100 mg съответстват на 0.24 XE; 10 ml (2 мерителни лъжички) от готовия за консумация сироп съдържа 3,7 g D-глюцитол (сорбитол), което съответства на 0,31 XE.

свръх доза

Симптоми: Ацетилцистеин, когато се приема в доза до 500 mg / kg, не причинява никакви симптоми на интоксикация. В случай на неправилно или умишлено предозиране могат да се появят явления като диария, повръщане, стомашни болки, киселини и гадене. При деца може да се наблюдава хиперсекреция на храчки.

Специални инструкции

При работа с лекарството е необходимо да се използват стъклени изделия, да се избягва контакт с метали, каучук, кислород и лесно окислени вещества.

Когато се използва ацетилцистеин, много рядко се съобщават случаи на тежки алергични реакции, като синдром на Stevens-Johnson и синдром на Lyell. В случай на промени в кожата и лигавиците трябва незабавно да се консултирате с лекар, лекарството трябва да бъде спряно.

При пациенти с бронхиална астма и обструктивен бронхит ацетилцистеинът трябва да се прилага с повишено внимание при системен контрол на бронхиалната проходимост.

Не приемайте лекарството непосредствено преди лягане (препоръчва се лекарството да се приема преди 18:00 часа).

Влияние върху способността за управление на превозни средства и работа с механизми. Данни за отрицателния ефект на лекарството в препоръчителните дози върху способността за шофиране на превозни средства, без механизми.

Специални предпазни мерки при изхвърляне на неизползваното лекарство. Няма нужда от специални предпазни мерки при унищожаване на неизползваното лекарство.

За сироп допълнително

Необходимо е да се избягва употребата на лекарството при пациенти с бъбречна и / или чернодробна недостатъчност, за да се избегне допълнително образуване на азотни съединения.

1 ml сироп съдържа 41,02 mg натрий. Това трябва да се има предвид, когато лекарството се използва от пациенти на диета, предназначена да ограничи приема на натрий (с намалено съдържание на натрий / сол).

Формуляр за освобождаване

Ефервесцентни таблетки, 100 mg.

При опаковането на Hermes Pharma Gesm.b.H., Австрия: 20 табл. ефервесцентни в пластмасова или алуминиева тръба. 1 тръба 20 таб. ефервесцентен в картонена връзка.

Гранули за приготвяне на перорален разтвор (оранжев), 100 mg. 3 g гранули в торбички от композитен материал (алуминиево фолио / хартия / РЕ). 20 опаковки в картонена кутия.

Сироп, 20 mg / ml. В тъмни стъклени бутилки, запечатани с бели капачки със запечатваща мембрана, с функция за защита срещу отваряне от деца, със защитен пръстен, 100 мл.

- прозрачна мерителна чашка (капачка), градуирана 2.5; 5 и 10 ml;

- прозрачна спринцовка за дозиране, градуирани 2,5 и 5 ml с бяло бутало и с адапторен пръстен за закрепване върху бутилката.

1 ет. заедно с дозиращите устройства в картонена кутия.

производител

1. Hermes Pharma Gesm.b.H., Австрия.

2. Hermes Artsnaymittel GmbH, Германия.

Притежател на регистрационния сертификат: Sandoz Verovšková 57, Любляна, Словения.

Гранули за приготвяне на разтвора

Притежател на удостоверението за регистрация: Sandoz dd, Verovšková 57, 1000. Любляна, Словения.

Произведено от: Lindofarm GmbH, Neushtrasse 82, 40721 Hilden, Германия.

Pharma Wernigerode GmbH, Германия.

Притежател на регистрационния сертификат: Sandoz Verovšková 57, Любляна, Словения.

Претенции на потребители да изпращат на ЗАД „Сандоз“: 125315, Москва, Ленинградски пр., 72, корп. 3.

Тел: (495) 660-75-09; факс: (495) 660-75-10.


Прочетете Повече За Кашлица